Indukční jednoplotýnkový vařič RL-EIP2000.1

Kód: RL-EIP-2000.1
30 hodnocení
Značka: Royalty Line
1 899 Kč –32 %
EIP 2000.1 5
1 899 Kč –32 % 1 299 Kč 1 073,55 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
25.1.2021

 

Jsou situace, kdy je zbytečné kupovat celý sporák. Na koleji, na chatě, v kanceláři, na dovolené. Všude tam je třeba jíst a poctivému vařenému jídlu, alespoň jednou za čas se nic nevyrovná. Indukční sporák je navíc rychlý, pohodlný i moderní, takže vás uspokojí i po estetické stránce. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Indukční jednoploténka Royalty Line RL-EIP-2000.1 je moderní a kompaktní vařič pro situace, kde z různých důvodů nemůžete nebo nechcete používat celý sporák. Využijete ji na chatě, chalupě, na dovolené, na studentské koleji, v kanceláři a v mnoha dalších situacích. 

Proč si zvolit zrovna indukční varnou desku? Hlavní výhodou je rychlost a úspora energie, neboť Indukční vařič zahřívá pouze nádobu, která je na něm umístěna. Neohřívá tedy zbytečně nic jiného. Pro podrobnější popis principu indukce jsem si dovolila vypůjčit text ze stránek Matematicko-fyzikální fakulty Karlovy univerzity:

"Indukční vařič pracuje na principu elektromagnetické indukce a to tak, že pod jeho sklokeramickou deskou je umístěna cívka (hustě vinutá placatá spirála), která je napájena střídavým elektrickým zdrojem (přesněji proudovými impulsy o frekvenci asi 30 kHz). Pokud je na varné desce postavena nějaká nádoba, indukují se v jejím dně tzv. Foucaultovy vířivé proudy, které hrnec zahřívají. Vířivé proudy samozřejmě nemohou vzniknout ve sklokeramické desce vařiče, protože ta je elektricky nevodivá, a ze stejného důvodu se tímto způsobem nemůže ohřívat vzduch. K ohřevu varné desky a okolí hrnce může docházet pouze tak, že jsou ohřívány horkým hrncem. Tomu ale nelze nijak zabránit. (Šlo by to samozřejmě udělat tak, že by byl hrnec zvenčí potažen nějakou vrstvou velmi dobrého tepelného izolantu.)"

Dovolila bych si jednu osobní zkušenost s tímto spotřebičem. Ráda hostím děti. Někdy je náročné je zabavit a když udeří hlad, je třeba rychle jednat. Vždy je výzvou přichystat jídlo, které chutná všem. Jedním z pokrmů se prakticky stoprocentní úspěštností jsou palačinky. Děti je i rády připravují, ale někdy je problém je srovnat všechny kolem sporáku. Vymyslela jsem jim proto "palačinkovou párty". Umístím jednoploténku na stůl, kolem něhož všechny děti usadím. Každý si v určeném pořadí sám přichystá večeři, včetně závěřečného doladění pomocí marmelády či nutely. A já mohu v klidu uvařit manželovi večeři na sporáku!

  • ovládání pomocí tlačítek
  • rozměr varné desky: 250 x 250 mm
  • automatické funkce
  • 4-místný digitální displej 
  • funkce časovače na 3 hodiny
  • programování zapnutí až 24 hodin
  • příkon: 2000 W
  • protiskluzové nožičky
  • regulace teploty od 80 °C do 270 °C
  • ochrana proti přehřátí

Doplňkové parametry

Kategorie: Indukční vařice
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Centrum soukromí